Думка експерта

Віталій Михайлов, General Manager Russia, Ukraine компанії WORLD STAFF ®

1.   Сьогодні ринок праці оживає разом з усіма сферами бізнесу. В чому особливості рекрутингу посткризового періоду? Які тренди з’являються, а що назавжди залишилося в минулому?

Як кажуть сьогодні, «так, як раніше, - не буде ніколи». Проте ми, справжні рекрут ери,  знаємо: ринок персоналу повернеться до докризових показників за рік-півтора. І ми знову матимемо дефіцит кваліфікованих працівників, менеджерів середньої та вищої ланки. Цьому сприяє як відновлення економіки, так і доволі сумна демографічна ситуація в країні.

2. Окресліть портрет управлінця, якого сьогодні потребують роботодавці. Які риси та навички сьогодні мають бути у менеджера, аби він користувався попитом на ринку праці?

Основні вимоги при підборі ТОП-менеджменту залишилися буз суттєвих змін. Єдиний нюанс – роботодавець сьогодні особливо цінує тих, хто пройшов крізь «вогонь і воду» світової кризи і довів власну ефективність за складних умов економічної нестабільності. Адже, як кажуть у народі, «за одного битого двох небитих дають».

3. На чому має бути заснований розвиток кар’єри у випускника MBA? Які ресурси для розбудови кар’єри (методи пошуку роботи) у нього мають бути в пріоритеті? Що може допомогти для швидкого та успішного працевлаштування?

Аби знайти хорошу роботу, сьогодні слід робити три речі:

  • Дружити з рекрутерами.
  • Створити свій профіль в основних соціальних мережах
  • Мати терпіння.

4. З чим іти до рекрутера? До яких запитань слід готуватися? В який спосіб будувати співпрацю з вашою агенцією?

До рекрутера слід іти як до лікаря. Якщо ви справді потребуєте допомоги, варто бути максимально чесним та відвертим. Будете приховувати щось або дасте неправдиві відомості,  - «діагноз» рекрутер поставить неправильний, і наслідки будуть відповідні.

5.   Новий час – нові випробування. Які найпоширеніші помилки трапляються при пошуку роботи? Яких “підводних каменів” слід остерігатися кандидатам сьогодні?

Основна помилка полягає у легковажному ставленні до процесу пошуку роботи, адже власне пошук – це також робота, можна сказати, - проект. Тому, як і у хорошому проекті, тут є свої завдання, строки та ресурси. Тоді можна говорити про прогнозований результат.

 

Довідка про агенцію WORLD STAFF ®

Історія створення:

Компанія заснована 1985 року у Стокгольмі (Швеція).
Український офіс активно працює від 2004 року.
 На сьогодні WORLD STAFF ® в Україні пропонує наступні послуги:

  • Executive Search - прямий пошук топ-менеджері та унікальних фахівців
  • Management Recruitment – підбір менеджерів середньої ланки
  • Regional Recruitment – регіональний пошук