Думка експерта

РИНОК ПРАЦІ УПРАВЛІНЦІВ: ПОБАЧИТИ В КРИЗІ МОЛИВОСТІ

Експертне опитування від МІМ и EMPLOYMENT

Експерт:Марічка Артиш,

генеральний директор Консалтингового Центру «ПЕРСПЕКТИВА-М»,

голова Комітету Фонду Розвитку Пласту др. Богдана Гаврилишина

Сучасний ринок праці, незалежно від ситуації, надає можливості для професійного розвитку і кар’єрного росту відповідно до реальних знань та вмінь. Якості, які актуальні: професійна мобільність, гнучкість та адаптивність, готовність працювати з максимальною віддачею. Потреби: спеціалісти із професійним та життєвим досвідом, здатні реагувати на нові тенденції, поєднувати в собі логічне мислення та вміння знаходити нестандартний підхід до вирішення проблем.

Зміни, які відбулися: і компанії, і пошукачі стали менше схильні експериментувати і ризикувати, як в попередні роки. З одного боку, відбулася переоцінка цінностей та вартості існуючого «бізнесу» (як компанії, так і особи кандидата), з другого –надто вже непередбачуваною виглядає ситуація на ринку. Роботодавці почали прискіпливіше оцінювати претендентів не тільки на топ-позиції, але й кандидатів на продавців тощо. В свою чергу, фахові пошукачі дуже обережно підходять до прийняття пропозиції.

Cвоєрідним «лакмусовим папірцем» для пошукачів залишається вміння оцінити відповідність «Я + мої бажання, потреби і можливості = пропозиція (компанія, напрям тощо)». «Відповідні люди на відповідних місцях» – ця теза є тепер основою для забезпечення стабільності та розвитку будь-якої справи.

Ще одна не менш важлива складова – відданість чи лояльність персоналу. Скільки б ми не стверджували, що основним мотиваційним засобом сьогодні є сама наявність роботи, криза мине, і лояльність персоналу (а точніше, її відсутність) в післякризовий період може стати «айсбергом для Титаніка».

Кар’єра кожної окремої людини визначається її стилем життя, цілями і цінностями, знаннями і досвідом та залежить від норм і правил конкретної компанії. Основою успішної стратегії управління власною кар‘єрою є розуміння і бачення себе в цьому світі, як не банально це звучить. Впевненість у собі, віра у власні сили, вміння за будь-яких обставин бачити позитивні зміни та нові можливості не замінять досвіду чи освіти, але є запорукою успіху в будь-якій справі. Ким і де б ви не були, працюйте над собою: читайте, спілкуйтеся, беріться за нові проекти, цікавтесь суспільним життям – і жодні зміни на ринку праці не будуть для вас проблемою!