Олексій Александров (МВА 2011), УкрСиббанк та музей Булгакова

Справка

Олексій Александров, к.е.н., MBA (магістр ділового адміністрування), заступник Голови Правління, начальник департаменту Private Banking УкрСиббанк BNP Paribas Group.

Стаж роботи у банківській сфері – 16 років. Автор понад 30 наукових публікацій та двох монографій.

Проект – підтримка Київського літературно-меморіального музею Михайла Булгакова. В рамках проекту особливо виділяються «Журфікси у Булгакових» – щомісячні музичні вечори в музеї для всіх поціновувачів культурно-інтелектуального відпочинку в атмосфері булгаківських часів.

Мета проекту полягає в збереженні та підтримці культурного спадку, зокрема популяризації творчості великого Майстра. Соціальність, відповідальність, надійність – саме на цьому ми будуємо взаємовідносини з нашими клієнтами, і цим викликаємо в них довіру. Але задля повної довіри наш клієнт має розуміти, що ми вкладаємо в поняття соціальної відповідальності. Ми прагнемо долучати наших клієнтів до чогось більшого, ніж просто збереження капіталу. Ніколи не розмовляйте з незнайомцями – цьому й навчає Булгаков.

Долучитися до щомісячних культурних вечорів у домі Турбіних та відчути чарівну атмосферу літературно-музичного дійства може кожен. Замовте білети безпосередньо у музеї та приходьте 13 числа кожного місяця о 19:00 на Андріївський узвіз, 13. Або ж станьте клієнтом Private Banking УкрСиббанку. J

Про те, що пов’язує музей і банк та як меценатство з роками перетворилося на дружбу, розповів нам Олексій Александров, заступник голови правління, начальник департаменту Private Banking УкрСиббанку BNP Paribas Group.

Що звело шляхи УкрСиббанку та Київського літературно-меморіального музею Михайла Булгакова та як зародилося партнерство?

Рішення про підтримку музею було, деякою мірою, продиктовано долею, оскільки наш офіс знаходиться по сусідству. Втім, ми не зайшли сюди випадково: творчість Булгакова має велику символічність і актуальність, що пронесена крізь віки й покоління, і, як це не дивно, тісно пов’язана з банківською справою. Не вірите? Згадайте рядки про «незрівнянний запах щойно віддрукованих грошей»!

Якщо серйозно, то дружба УкрСиббанк Private Banking з музеєм вилилася у проект підтримки ще у 2010 році. Опіка банку спрямовується на підтримку музейних проектів та популяризацію творчості Булгакова. Ми відкрили спеціальний рахунок фонду сприяння музею, і будь-хто за бажанням може пожертвувати кошти на збереження та примноження булгаківської спадщини.

У нашому розумінні дім Турбіних – це не просто музей з багатою історією, а дім з душею, де й досі оживає дух булгаківських часів. Нам одночасно цікаво та приємно бути другом музею.

Які саме проекти ви підтримуєте?

Насамперед, Журфікси. З 2006 року 13 числа кожного місяця музей за підтримки банку влаштовує музичні вечори за канонами булгаківської епохи. Це свого роду домашні вечори, що в старі часи були не просто вишуканим дозвіллям для інтелігенції, але й відігравали роль творчої кузні. Тепер, так само як і сто років тому, в домі Турбіних щомісяця збираються поціновувачі мистецтва, звучить жива музика та відтворюється затишна атмосфера старих добрих часів. До речі, журфікси дуже популярні серед наших клієнтів, які також радо підтримують музей.

Ще один проект – випуск мемуарів «М.Булгаков. Киевское эхо» у травні 2011-го. Книга складається зі спогадів авторів «булгаківського кола» та повертає нас до тогочасних традицій, подій, спогадів. А в травні 2012 року спільними зусиллями співробітників музею та УкрСиббанку в дім під номером 13 на Андріївському узвозі повернувся унікальний архів справжніх булгаківських листів та фотографій з автографами, що належали сестрі письменника Надії та її дочці Олені Земській.

Сьогодні музей має багато проектів, тоді як раніше перед ним стояло питання виживання. Ми всього лише намагаємось забезпечити музей необхідними ресурсами задля втілення найцікавіших заходів.

Але ж банк, насамперед, має бути зацікавлений у примноженні свого прибутку, чи не так? Підтримка музею сприяє популяризації, залученню нових клієнтів? Чи це суто іміджевий проект?

Ми позиціонуємо себе виключно як партнер та друг. Ми не просто сусіди – банку також близькі цінності, якими живе музей. Адже для УкрСиббанк Private Banking точно так само, як і для музею, дуже важливе збереження культурного надбання для майбутніх поколінь. Щоб жодна частинка нашої славної історії не була загублена.

Країна розвивається та й світ не стоїть на місці, українці зараз саме на порозі того зламного періоду глобального переосмислення системи цінностей та ментальних перетворень, що зрештою виллється у новий щабель самосвідомості. Ми вважаємо за честь взяти на себе відповідальність і долучитися до процесу культурного збагачення населення, і з задоволенням починаємо з самих себе та наших клієнтів.

Перефразовуючи класика, не посвідченням визначається банкір, а тим, як він робить свою справу.

Чи не замало в Україні подібних проектів, щоб забезпечити таке перетворення в ментальності народу?

Велике завжди починається з малого. Хтось завжди має першим зачепити струну, щоб зазвучала багатоголоса музика. Ми не проти бути першими.

І клієнти відгукуються на музику?

Наші клієнти та партнери – постійні учасники заходів музею. Для нас це дуже важливо, оскільки зайвий раз підтверджує правильність зробленого нами вибору.

Тобто партнерство можна вважати довгостроковим?

Безперечно. Секрет успіху проекту простий: ми робимо те, до чого в нас «лежить душа». І ми надихаємось тим, що наші клієнти підтримують наше захоплення.

Підтримати музей – це немов сказати нашим клієнтам булгаківським голосом: «Панове! Гроші належать вам, і жодних непорозумінь не буде». І додати: «Ми будемо вам другом». Бо ми прагнемо цього.