Юлія Дика (PMD 2011) та арт-проекти для дитячих неврологічних відділень

Будь ласка, розкажіть детальніше про себе і свій проект:

1.  Інформація про випускника

Юлія Дика, випускниця програми PMD міні-МВА МІМ-Київ 2011. Автор книжки «Срочно требуется Муза» та практичних занять про натхнення «Муза за викликом». Куратор соціальних арт-проектів для неврологічних відділень лікарень Києва і Львова, спрямованих на покращення психоемоційного стану дітей, що перебувають на реабілітації. Попередній досвід роботи – у тренінговому бізнесі (компанія Core Business School), фармацевтичному маркетингу  (компанія ЗДРАВО).

2. Назва проекту чи проектів теперішнього

«Палітра дитинства» (2013- …)

 «Зернята талантів» (2012-2013)

 «Поверни природні можливості» (2011-2012)

3. Аудиторія проекту. Для кого ваш проект?

Для дітей, що перебувають на реабілітації в Першій Клінічний Лікарні м. Києва в неврологічному відділені (Центр Епілепсії).

4. Мета проекту 

Покращення психоемоційного стану дітей, їх соціальну адаптацію та значущість, а також цільова допомога відділенню.

5. Як це робиться

 Впродовж 4 місяців Юлія Діка із однодумцями Світланою Марченко  та Олександрою Шляхтиченко проводять арт-терапевтичні заняття з дітьми із Цетру Епілепсії. Результатом цих занять вже є 50 малюнків (половина з них малюнки вовною), які стануть головними лотами березневого аукціону. Гроші отримані вид їх продажу підуть на закупівлю необхідного для відділення обладнання. Такі циклічні проекти Юлія Дика, спираючись на досвід, планує організовувати двічі-тричі на рік.

6. Що ця справа дає людям? Найважливіші результати, що надихають. 

За допомогою занять фокус уваги дитини зміщується з хвороби на можливості, на свій безперечно величезний потенціал, що впливає на самооцінку дитині й охочість до творчості,- це по-перше. По друге,- через те, що діти самі обирають залишати, чи ні свої роботи на аукціон, в них формується таке поняття як «вклад» у загальну справу й відчуття значущості своїх дій. По третє,- допомога відділенню в отриманні необхідного обладнання.

 

Коментар «Прямою мовою» безпосередньо від випускника

  •  У чому секрет успіху справи? Що вона дає Вам? Що надихає Вас її продовжувати?

«Надихає задоволення від праці з дітками, їх успіхи, посмішки та дитяча віра в свої можливості, що утворюється за результатом занять. Поруч з цими дітьми ми самі стаємо щасливішими, більш відкритими та вдячними.»

  • Як відноситься Ваша родина, чи підтримують Вас?

«Коли відбувався перший проект, мого чоловіка це дуже насторожувало, бо часто я приходила додому засмучена. Я намагалась збагнути «чому цим дітям дісталась така доля?». Та з часом це питання зникло, а на перший план вийшло  «що ми можемо зробити спільного, що дасть відчуття радості та користь для розвитку кожної дитини?». Ця зміна суттєво змінила мій стан й рідні перестали хвилюватись. Підтримують всеціло не тільки словами, а й діями. До того ж, у останньому проекті майже всі матеріали нам передали друзі, що дізнались про проект через facebook. Для нас це дуже цінно.

  •  Чи стала в пригоді бізнес-освіта, якщо так – то як саме?                                 

«Я вже не перший раз для себе відзначаю, що не має нічого в нашому житті зайвого, а освіта - це ще й виключна можливість знайомства з цікавими людьми, що збагачують себе розвитком. Багато з них ті, що підтримують проекти та можуть дати пораду: юридичну, операційну, фінансову.»

  • Як інші МІМівці можуть приєднатися до справи?

« МІМівці можуть приєднуватись на кожному з етапів: малювати, наприклад, разом з нами( для цього не потрібно особливої освіти, достатньо нас - двох психологів), або проявити бажання допомогти з фінансуванням, або цільовими засобами: фарби, пензлі, альбоми для творчості, рамки для робіт, тощо; допомога в організації аукціону, символічними подарунками для учасників аукціону. До цього ж я із задоволенням розповім весь цикл проекту, щоб при бажанні його можна було відтворити власноруч.»

  • Що порадите тим, хто має бажання реалізувати «іншу справу»?

«Порада - побажання тим, хто має бажання реалізувати важливу справу: дивитись в світ й шукати те, що відгукнеться; зустрічатись з тими, хто вже долучений до допомоги іншим, до створення культури та звички допомагати. Іноді ідея свого проекту створюється на перетині вже кимось реалізованих добрих справ, як й було на початку цього проекту.

  •  Чи залучені інші випускники МІМ-Київ, якщо так – то як так сталося?

«Перший проект був реалізований від імені компанії ЗДРАВО, директор якої Валерій Лось –  випускник програми МВА МІМ-Київ 2007 року, слухач програми DBA  . Участь у аукціоні приймали багато випускників, за що їм я дуже вдячна, бо кожен вклад - як й краплинка створює щось більше й значуще.»

  • Де шукати подробиці про проект (посилання на сайти)

 Останній проект для центра Епілепсії 2013 - триває «Палітра дитинства» 

Попередні проекти:

Приєднуйтесь до події Юлії Дикої "Благодійна "Ярмарка талантів", яка відбудеться 11 квітня в МІМ-Київ. Подробиці

 

Зв’язані посилання

Інші проекти Юлії Дикої з МІМом – благодійний аукціон за підтримки компанії «Здраво» у МІМ-Київ

Юлія Дика (PMD 2011) написала книгу про техніки натхнення

про програму DBA

про програми PMD