Олексій Александров (МВА 2011) розвиватиме банківський сектор Прибалтики. Екс-топ з Укрсиббанку й Укргазбанку очолив private banking у Norvik Banka

Одного з провідних банкірів України – Олексія Александрова – призначено віце-президентом банку в Прибалтиці. Як стало відомо минулого тижня, він очолив напрямок private banking у ризькому Norvik Bankа. Учасники ринку оцінюють це призначення досить високо і вважають його важливим не тільки для Александрова, а й для української фінансової системи. Воно демонструє самодостатність вітчизняного фінсектору і можливість виростити експата міжнародного рівня.

 

До переїзду в Прибалтику Олексій Александров входив до правління державного Укргазбанку, а до цього зробив кар'єру в Укрсиббанку (BNP Paribas) як керівник private banking. «Щиро радий за Олексія! Мені шкода, що він залишає банк, у якому ми разом багато чого досягли. Але я пишаюся, що вперше фахівця такого рівня з держбанку запрошують за кордон. Я вважаю це хорошим знаком, коли з України, та ще з держбанку, людину запросили на роботу в європейський банк. Це найкраща оцінка нашого рівня роботи», – вважає голова правління Укргазбанку Кирило Шевченко.

«Олексій – справді неординарна особистість. Коли я зустрічаю таких, то дивуюся, як люди можуть залишатися недоторканими нашим токсичним середовищем. Він тонкий і небайдужий, людина честі. Ми дуже засмучені, що він пішов», – додає член правління Укргазбанку Денис Чернишов.

Україна не може похвалитися великою кількістю експатів, які, вирісши в українському середовищі, зробили кар'єру на зовнішніх ринках. Одним із найблискучіших прикладів серед банкірів можна вважати Ігоря Мітюкова, який 2008 року очолив українське представництво найбільшого інвестиційного банку у світі – Morgan Stanley.

Колеги з банківського сектору вважають призначення Александрова дуже позитивним сигналом для ринку. «Досить важливе призначення як певне визнання досвіду і знань. Загалом у Європу дуже мало запрошують людей з українського ринку. Здебільшого вести клієнтів тієї країни, звідки вони приїхали», – каже керуючий директор Агрокомбанку Євген Березовський.

За даними Forbes, у Ризі Олексій Александров розвиватиме бізнес з обслуговування великого приватного капіталу і координуватиме сегмент Private Banking у рамках групи Norvik Bankа на ринках СНД, Латвії, Великобританії.

Олексій Александров – один із найкращих представників private banking в Україні, з 20-річним стажем роботи у фінансовій сфері. Він є президентом Private Banking Club у банківській асоціації НАБУ. Вибори наступного президента цього клубу мають відбутися цьогоріч.

Александров – доктор наук і автор близько 60 наукових робіт на тему Private Banking & Wealth Management. На початку цього року було опубліковано його книжку «Банківський менеджмент приватного великого капіталу». «Уважний читач знайде тут багато цікавих ідей і пропозицій, які дадуть змогу зробити Private Banking кращим і ефективнішим. Автор підходить до цього бізнесу як до високоінтелектуальної сфери, яка передбачає поєднання високого професіоналізму та життєвої мудрості», – таку характеристику книжці Александрова дав міжнародний фінансовий консультант Ісаак Беккер. Також Александров відомий як активіст і благодійник: за його посередництвом Укрсиббанк був постійним партнером будинку-музею Михайла Булгакова в Києві. Крім того, він постійний автор Forbes і був одним з експертів видання у проекті Банк-2024.

«Я радий за нього і нашу команду Укргазбанку. Адже запрошення в борд європейського банку – це визнання рівня спеціаліста й організації, з якої він переходить. Це додає цінності і нам», – резюмує Денис Чернишов.

Norvik Bank було засновано 1992 року. Він є одним із найстаріших банків Латвії, членомАсоціації латвійських банків, входить до топ-10 банків Латвії – поряд із Swedbank, Rietumu banka, Nordea Bank AB, Citadele banka та іншими. Мажоритарним акціонером цієї фінустанови є бізнесмен Григорій Гусельников.

Джерело