8 вересня у МІМ-Київ відбулася зустріч з людиною-історією Шоджі Шіба

Шоджі Шіба – експерт міжнародного рівня в області total quality management та breakthrough management, людина, яка працює задля розвитку промисловості, громади і країни, адже ще на початку кар’єри зрозумів, що «треба працювати не на бізнес, а на розвиток країни в цілому: якщо країна стане великою, то і компанії в свою чергу теж». За роки діяльності пан професор впровадив свої концепції й інструменти проривного менеджменту в індустрії Угорщини, США та Індії. Саме про досвід реформування і ключові фактори успіху розповів гість із Японії у МІМ-Київ.

Шоджі Шіба зобразив унікальний підхід для вирішення проблем, який застосовує у своїй практиці, - fishbowl approach. Ще зачасів викладання в  Massachusetts Institute of Technology професор зірвав овації від колег, коли на одній із лекцій розповів про цей підхід, тож не дивно, що подібні емоції схвилювали і слухачів лекції у МІМі.

Щоб краще розуміти важелі управління якістю, професор запропонував порівняти 3 типи менеджменту та поділився власною методикою трансформації ефективного менеджера у лідера зі стратегічним баченням за програмою VLFM (Visionary Leaders For Manufacturing). «Мій метод навчання – формування навиків», - резюмував професор Шіба. В контексті трансформації компанії додав: «Займаючись задоволенням клієнта, ви ніколи не досягнете прориву. Там, де є прорив, витає невеличке божевілля».

Доповідь викликала у слухачів безліч запитань, тож гість приділив увагу кожному. На питання про те, у якому напрямку Україні рухатися далі, відповів ствердно і по-філософськи: «Перший крок – змінити спосіб мислення українців». Також професор відмітив важливість «благородного розуму» - нефінансового фокусу, а загальнолюдської користі. А ще - актуалізації громадської потреби у трансформації, у прориві. Адже будь-які прориви можливі тільки в результаті єднання.

Така пронизана мудрістю зустріч завершилася небанально – церемонією в найкращих японських традиціях.