МІМ-Київ провів традиційний бізнес-табір для випускників та слухачів – МІМ-Уікенд 2014

25-27 липня в місті Буча відбулася вже традиційно одна з найяскравіших подій МІМівського літа – розвиваючий бізнес-табір МІМ-Уікенд 2014. Захід зібрав близько 100 учасників, серед яких випускники та слухачі бізнес-школи, улюблені викладачі МІМ-Київ, провідні експерти з бізнесу та інших сфер життя.

Запрошеними спікерами від бізнесу стали: бізнес-тренер та експерт з теорії поколінь Оксана Марусич, провідний експерт українського ринку IT-стартапів Денис Довгополий (MBA 2000 МІМ-Київ, DBA), директор Київського офісу компанії Pedersen& PartnersExecutive Search Олексій Долгіх, експерт зі стратегічного планування та міжнародного оподаткування Іванна Пилипюк (PMD МІМ-Київ 2012), відомий український ресторатор Максим Храмов, відомий український футуролог та викладач kmbsВалерій Пекар, викладачі МІМ-Київ Олена Юзькова (MBA МІМ-Київ 2006) та Андрій Длігач. Розкрити творчу та особисту сторону життя учасникам допомагали психолог-психодраматист Андрій Злотніков, режисер і засновник студії Чорний квадрат Анатолій Нейолов, арт терапевт Георгій Пригунов, автор практичних занять з натхнення Юлія Дика (MBA МІМ-Київ 2011), танцювально-руховий терапевт Оксана Бєлова-Орловська та команда Quest Event.

Захід розпочався з нетворкінг-сесій під модерацією Олени Юзькової та Андрія Злотнікова, де учасники познайомилися з інтересами й бізнесами одне одного, а також дізналися про свої ресурси, які виручають у складних ситуаціях та допомогли одне одному краще зрозуміти їх. А на майстер-класі з імпровізації від Анатолія Нейолова МІМівці потренувалися в акторській майстерності та вивчили себе й партнерів у зовсім нових ролях. Далі від акторських вправ перейшли до PlayBack-театру, де спонтанного програли ситуації з власного життя, отримали нові інсайти та стали ще ближчими одне одному.

Перший день закінчився неформальним спілкуванням, де звучали тости не лише про радість від події, але й про краще майбутнє країни. Президент МІМ-Київ Ірина Тихомирова також привітала учасників та підкреслила, що МІМ-Уікенд – як осередок досвідчених людей з бізнесу, що прагнуть і можуть змінити країну – за сьогоднішніх обставин набуває ще більшої ваги. 

У рамках другого дня перед аудиторією виступив Андрій Длігач, який продемонстрував технологію нестандартних рішень складних задач  – Troubleshooting. Разом зі спікером учасники подивилися на сьогоднішню карту світу та Україну з «висоти пташиного польоту», вирахували її найсильніших гравців та подискутували про те, як управлінці мають допомогти Україні сьогодні, зокрема, привести до влади тих, які вміють управляти, а не просто «ділити бюджет».

З Оксаною Марусич учасники дослідили різницю поколінь й знайшли інструменти для кращого розуміння себе, співробітників та близьких. На реальних прикладах з життя вивчили типову поведінку, мотивацію та цінності поколінь, а також поділилися ситуаціями  з власного життя, поповнивши арсенал спікера новими яскравими історіями.

Денис Довгополий розповів аудиторії чому підприємництво стало трендом останніх років та чому корпораціям тут не місце, а також подискутував з учасниками про те, що зламалося в сучасному світі та як бізнесу розширювати свій горизонт планування. Після чого з Олексієм Долгіх МІМівці вивчали ринок праці, вчилися наймати співробітників «з головою», обговорювали реформи й останні призначення у Кабінеті Міністрів України та обговорювали важливу роль управлінця на рівні бізнесу й держави сьогодні.

Іванна Пилипюк поділилася з присутніми секретами перенесення бізнесу в інші країни та особливостями бізнес-міграції в різних країнах, а Андрій Злотніков занурив учасників у світ власних цінностей, мотивів та цілей. Далі в командах під модерацією Олени Юзькової МІМівці створювали та презентували  інноваційні бізнес-моделі, а з Максимом Храмовим обговорювали шляхи регулярного виходу з зони комфорту. Після чого з дитячим азартом тренувалися в командоутворенні та успішному доланні всіх життєвих труднощів на квесті від Quest Event.

Випускник Максим Попельнюх (МІМ-Київ 2010) презентував власноруч створені ролики з найкращих фотографій минулих Уікендів. Фільми, наповнені гумором та яскравими спогадами, викликали в аудиторії щиру радість. Ця ж радісна атмосфера надихнула Сергія Болозенко (МІМ-Київ 2013) на написання дуже теплого вірша, присвяченого цьогорічному Уікенду. Закінчився вечір вже традиційно – піснями та теплими розмовами навколо багаття.

Третій день МІМ-Уікенду пройшов під гаслом творчості. Георгій Пригунов познайомив учасників з авторським методом «терапевтичного ресурсу з образів-архетипів безумної мудрості». Під модерацією тренера учасники вийшли зі звичних моделей поведінки, потренували себе в ролі блазнів та навчилися легше реагувати на дискомфортні ситуації життя.

На майстер-класі з Юлією Дикою МІМівці розкрили свою спонтанну творчість за допомогою технік аквапатія (малювання скельцями) та «сонячне малювання» (взаємодія з піском або іншими сипучими матеріалами). Також учасники навчилися малювати на воді (техніка ебру) та взяли участь у танцювально-руховій терапії. Разом з Оксаною Бєловою-Орловською навчилися слухати своє дихання, знаходити блоки в тілі та працювати з ними.

А потім з Валерієм Пекарем МІМівці вивчили світовий досвід революцій, обговорили останні трансформації в країні, нові можливості й інструменти для змін, та що бізнес і кожен з нас має зробити для створення нового майбутнього. Аби легше переживати сьогоднішні події в країні, взяли за аналогію комп’ютерні ігри та домовилися сприймати все як етапи, які потрібно гідно пройти. Зрештою прийшли до висновку, що ми живемо в часи народження нової свідомості світу і що, попри всі негаразди, варто не забувати про те, що це також і шанс, який відкриває перед нами нові великі можливості.

Захід завершився урочистим нагородженням найяскравіших «зірок» Уікенду. До списку призерів потрапили: Ігор Мовенко (МІМ-Київ 2013), Максим Попельнюх (МІМ-Київ 2013) та Сергій Болозенко (МІМ-Київ 2013).

Ще в ХVІІ ст. Вольтер вже знав, що «великих справ ніколи не буває без великих труднощів». І цьогорічний МІМ-Уікенд довів, що труднощі об’єднують небайдужих ще більше. Близьке спілкування в колі рідних та рівних, обмін спільними інтересами, нестандартними ідеями та досвідом вирішення проблем, співпереживання та спільна творчість, колективні пісні навколо вогнища, що враз набули більш глибоких сенсів – все це стало не просто одним з елементів Уікенду, а його опорою, головним ресурсом та натхненням для подальших великих справ.

Дар’я Манжарова, директор зі зв’язків із випускниками, виконавчий директор Асоціації випускників МІМ-Київ: «Сьогодні неможливо бути ефективним у бізнесі, не відчуваючи ситуації навколо бізнесу в країні, ситуації у світі навколо; не прислухаючись до змін, що несе із собою новий час. Ми намагаємося об’єднувати МІМівців для інтеграції у цю нову реальність, усвідомлення її світової відкритості, нових можливостей. Ну й, звичайно, створювати простір єднання, тому що «триматися разом» для всіх нас зараз справді важливо».

Асоціація випускників МІМ-Київ висловлює подяку компаніям Євросувенір, Морський дім, СпецВік, Ковбаски Бо, САН ІнБев, Орнамент України, Quest Eventта усім учасникам.    

Фотографії з МІМ-Уікенду: