Олексій Александров (МВА 2011) провів майстер-клас для слухачів програми SE МВА

Випускник програми МВА МІМ-Київ 2011 р., Заступник голови правління, начальник департаменту персональних банківських послуг рrivate banking УкрСиббанку BNP Paribas Group Олексій Александров провів майстер-клас для слухачів програми SE МВА 2015. Темою майстер-класу стало обслуговування великого приватного капіталу – Wealth Management& Private Banking. 

На початку зустрічі спікер нагадав аудиторії класичні принципи Private Banking і розглянув структуру ринку Private Banking та Wealth Management. А далі Олексій, як досвідчений експерт у своїй сфері, що давно вивчає розвиток Private Banking на наших територіях, проаналізував головні особливості та тренди українського ринку в порівнянні з ринками країн Європи. А основою для цього аналізу, крім економічних фактів, стало вивчення ментальної моделі, схеми мислення українців.

Отже, у порівнянні з європейською практикою, наші клієнтиPrivate Banking достатньо молоді за віком (45 р. і менше) та зорієнтовані на збільшення багатства, а також зацікавлені в міжнародній перспективі та мобільності. Тоді як в Європі середньостатистичному клієнту Private Banking 60 р., він фокусується радше на збереженні, ніж на збільшенні капіталу, і до того ж цікавиться більше питаннями спадщини та довірчих фондів.

Аналізуючи проблеми розвитку ринку Private Banking в Україні, Олексій зазначив, що найважливіші проблеми пов’язані з ментальними особливостями українців. Наприклад, нас відрізняє дуже низький рівень довіри – як до фінансових інституцій, так і до влади, соціуму, і навіть один до одного. Але, зважаючи на реальну ситуацію з ризиками «відкритості та прозорості», чітко визначити, де знаходиться причина, а де – наслідок такої ситуації, – вже неможливо. Ще однією характерною особливістю нашої національної ментальності є життя у моделі виживання, а не у моделі розвитку. За даними спікера, «переважну більшість українців майбутнє радше лякає, ніж оцінюється як перспектива».

А ще серед ментальних особливостей українців є досить високий рівень конформності та висока схильність до консьюмеризму. Але сьогодні, замість звичної моделі «можу собі дозволити і дозволяю», навіть дуже забезпечені споживачі часто обирають продукти та послуги, що більше задовольняють їхні персональні уподобання, ніж підкреслюють статус.   

Найгарячіші дискусії з боку учасників викликало питання довіри та прозорості: що і як треба робити, щоб отримати можливість скористатися послугами Private Banking (бо їхня ефективність зацікавила учасників) і водночас не підвищити рівень своєї «відкритості» до такого, що може стати критичним.

Юрій Мартинюк, віце-президент МІМ-Київ: «Це було цікаве та змістовне спілкування досвідченого експерта-практика та справжнього дослідника свого ринку Олексія Александрова з його колегами-МІМівцями, кожен з яких є так само досвідченим у своїх ринках. Дорогого коштує можливість такого спілкування, коли і спікер і аудиторія – однакового рівня та з однаковим МІМівським бекграундом, всі знаходяться на безпечній території «альма матер» та можуть називати речі «своїми іменами». А ще чи не найважливіше – разом у живій дискусії шукати відповіді на запитання, які є досить приватними і виглядають доречними далеко не в кожній компанії. Можливо МІМ для багатьох наших слухачів та випускників якраз і є тією «територією довіри», якої нам, українцям (як ми щойно дізналися) так не вистачає…».  

Довідка:

Олексій Александров – випускник МІМ-Київ (МВА 2011), заступник голови правління, начальник департаменту персональних банківських послуг рrivate bankingУкрСиббанку BNP Paribas Group, Президент Private BankingClub при Forum for Leading Financial Institutions, автор понад сорока публікацій про розвиток бізнесу рrivatebanking в Україні та країнах СНД. Також є автором книги «Private banking в Украине. Опыт становления».

Випускник Бізнес-школи МІМ-Київ, О. Александров (МВА 2011) видав книгу про Private banking

Олексій Александров (МВА 2011) став співавтором книги «Private banking по-русски?!»

Інші новини про участь випускників у навчальному процесі МІМ-Київ:

Геннадій Руденко (МВА 1994) розповів МІМівцям про теплопостачання на прикладі шведського досвіду

Олександр Кардаков (МВА 2002) провів з МІМівцями бізнес-гру

Денис Довгополий (МВА 2000,DBA) говорив з МІМівцями про нову реальність

Ірина Стародубова (SE MBA 2005), виступила перед слухачами SE МВА 2013

Дмитро Казаков, (MBA 2004, DBA), виступив перед слухачами SEМВА 2014

Ігор Рубан, (MBA 2011), виступив перед слухачами-маркетологами

Оксана Короленко (МВА 1995) читає МІМівцям курс з управління персоналом

Костянтин Круглов (MBA 2007), провів майстер-сесію для слухачів МВА

Євген Павленко та Павло Путій (МВА 2010) виступили на програмі PMD "Маркетинг"

Тетяна Сапельнікова (МВА 2002) спілкувалася з МІМівцями про управління талантами

Олександр Кардаков (МВА 2002) поділився зі слухачами програми SE MBA досвідом управління великою компанією