Засновник театру «Чорний квадрат» А. Нейолов провів практикум з імпровізації в МІМ-Київ

3 вересня серію щорічних традиційних заходів для МІМівців та гостей відкрив практикум з імпровізації, який провели засновник та режисер театру «Чорний квадрат» Анатолій Нейолов та керівник школи-студії «Чорний квадрат» Михайло Костров. 

Анатолій Нейолов нагадав присутнім, що гра – це невід’ємна частина нашого життя, де кожен мусить вміти грати, інакше є ризик опинитися в ситуації, де інші «грають вас». Тож в рамках практикуму МІМівці та гості вчилися формувати в собі акторські якості на прикладі простих та водночас складних для виконання вправ. Зокрема, учасники навчилися імпровізувати без «точок опори» і в рамках заданої теми, відповідати питанням на питання, тренувати увагу та уяву, будувати діалог на контрасті словесної та фізичної дії, ставити етюди на подієво-оцінковий зв’язок і найголовніше – підтримувати партнера та спільно створювати твір «тут і тепер».

Михайло Костров познайомив учасників з «колами уваги», які має постійно чергувати актор: від свого внутрішнього стану – до навколишнього оточення та безкінечного простору поза межами місця вистави. Також актор повинен одночасно тримати 5-6 потоків уваги: слідкувати на якому місці знаходиться вистава, за своїми емоціями, відчуттями партнера, реакцією залу та темпоритмом гри.

Під час заходу аудиторія дізналася про основні правила, які дозволяють імпровізувати: потрібно мати ціль (всі відповіді мають бути відомими до того, як задаються питання), кожна фраза має поступово відкривати глядачам ваші наміри (хто ви? де і чого хочете?).

Також учасники ознайомилися з ключовими інструментами актора: голос, тіло та внутрішнє мовлення. При цьому дізналися, що для професійного звучання актора важливі діапазон, тональність, довжина і темпоритм (все це створює інтонацію, що показує відношення актора), а також смисл і техніка мови. Що ж до тіла, то тут найважливіше бути нестатичним.  

Всі ці правила імпровізації учасники пізнавали на прикладі інтерактивних вправ. Тренуючи акторську майстерність назавжди вивчили, що найважливіше в постановці спектаклю – жорстка дисципліна. І хоч вправи були досить складними, наприкінці вечора кожен з присутніх відчув, що гра – це вроджений інстинкт кожної людини, головне – творити усвідомлено. 

Фото з зустрічі

Відгуки учасників:

Надія Мірошник, випускниця МІМ-Київ 2004 р., PMD «Фінанси та еккаунтинг», приватний підприємець, консультант з бухгалтерського обліку:

«На практикум з імпровізації я прийшла здебільшого тому, щоб подивитися – як це все з акторами відбувається. У собі ж ніяких акторських здібностей не помічала. Проте, як виявилося, людині і не потрібні ніякі особливі таланти! Анатолій Нейолов вважає, що з будь-якої людини можна зробити професійного актора шляхом певного тренування. І хоча спершу не дуже в це вірилося, я все ж стала разом з іншими учасниками робити вправи з імпровізації. На першій вправі я «впала у ступор», але вже на другій почала виходити з нього, а потім помітила, що в мене почали виходити зв’язні та змістовні імпровізації. Наприкінці практикуму з’явилася психологічна й тілесна гнучкість та відкритість, прокинулась фантазія, стало легко взаємодіяти з партнерами. Тож під керівництвом таких професіоналів як Анатолій Нейолов та Михайло Костров кожен зможе стати актором, і я теж!

Також практикум був важливим для мене тому, що я теж збираюся проводити тренінги та семінари. І це заняття мене надихнуло. Дуже важливий світ відкрився для мене на цьому практикумі. Дякую всім, хто організував та провів цю чудову зустріч!»

Олена Фоміна, гіть МІМ-Київ:

«Величезне  спасибі Анатолію Неєлову й Михайлу Кострову за занурення у
світ театру та за можливість отримати практичний досвід. Це було яскраво,

захоплююче, складно та водночас неймовірно цікаво.
Ви надихаєте, заряджаєте енергією, допомагаєте подивитися на світ під іншим кутом!
Також дякуємо МІМ-Київ за організацію заходу».