Проект Володимира Дудки (МВА 2001) та його фонд «Здоров'я» навчив вже 8 000 школярів

Загальна кількість молодих людей, що навчилися надавати домедичну допомогузавдяки проекту «Я можу врятувати життя», сягнула 8000. Організатори проекту ставили собі за мету ознайомити школярів з основами надання першої допомоги у випадках зупинки кровообігу, обструкції дихальних шляхів стороннім тілом та при кровотечах.

Навчання з надання домедичної допомоги цього року проводилися в Сумах та Черкасах. Після інтерактивних лекцій та відпрацювання практичних навичок кожен учасник проекту одержав відповідний сертифікат. Організатори проекту - Український фонд «Здоров'я» і Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги за підтримки Міністерства охорони здоров'я України.

Наступні тури проекту відбудуться у Полтаві, Житомирі, Кіровограді, Донецьку. Тижневі навчання у цих містах буде завершено змаганням серед шкіл області, що взяли участь у проекті. А в червні відбудеться міжобласне змагання у таборі «Артек», учасниками якого стануть переможці обласних змагань і команда «Артеку».

 Володимир Дудка, голова Українського фонду «Здоров'я», член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, випускник програми МВА МІМ-Київ 2001: «Навчати дітей дуже важливо, адже вони завжди готові прийти на допомогу. Школяр може врятувати життя, головне – вміти робити це правильно, не ризикуючи при цьому своїм здоров'ям і життям. Ми ставимо перед собою мету, щоб такі тренінги з надання домедичної допомоги були включені у програму навчання усіх школярів в Україні».

Учасник проекту,  кадет ліцею-інтернату №23 Іван Биков: «На навчаннях з надання домедичної допомоги я дізнався багато чого корисного. А головне, я зрозумів, що обов'язок кожної людини – зберегти своє життя та життя інших людей».

Корисні цифри з рятування життя:

30.000-50.000 – саме стільки українців щорічно можна врятувати за умови своєчасного надання екстреної домедичної допомоги.

понад 50% смертей у наслідок серцево-судинної патології настає поза межами лікарень.

80% - шанс на виживання при зупинці серця, якщо домедична допомога буде надана на 1-й хвилині.

понад 5% - шанс залишитися живим при зупинці серця, якщо така поміч буде надана на 10-й хвилині.

25-30% людей, що отримали важкі травми, можна врятувати, якщо одразу надати їм протишокову допомогу.

40% постраждалиху ДТП не доживають до приїзду швидкої через те, що вчасно не отримали першу поміч.

82% громадян вважають, що не готові надати домедичну допомогу, бо не мають необхідних знань та навичок.

68% громадян вважають, що не готові надати таку допомогу через те, що бояться нашкодити постраждалому.

Про проект у Черкасах і Сумах.

Про Володимира Дудку.