Зустріч з автором «Синьої економіки» Гюнтером Паулі

15 лютого відомий вчений Гюнтер Паулі презентував у МІМ-Київ свою книгу «Синя економіка: 10 років. 100 інновацій. 100 мільйонів робочих місць». А також прочитав невелику лекцію, в ході якої учасники дізналися про теорію «синьої економіки» з перших уст та ознайомилися з найцікавішими бізнес-проектами – прикладами її втілення.

На відміну від «зеленої» «синя» економіка починається зі зміни сприйняття світу та створення абсолютно нової моделі бізнесу. В її основі лежить наслідування природних екосистем. Тож, за словами автора, модель нової економічної системи має базуватись на локальних бізнесах, оскільки кожна місцевість може забезпечити жителів усім необхідним. При цьому енергію та ресурси можна використовувати без продукування тони шкідливих відходів. І книга Гюнтера Паулі – переконлива відповідь тим, хто вважає, що це неможливо.

У ході лекції пана Паулі учасники дізналися, що природа містить у собі багато бізнес-ідей. Зокрема, почули про те, що на кавовій гущі можна вирощувати гриби.  А ще дізналися, як виростити двоповерховий дім із бамбуку вартістю 2. 200 доларів, побудувати школу з природною системою опалення за принципом термітника та замінити антибіотики личинками, а котон - водоростями. І все це – реальні прибуткові проекти, що не наносять шкоди природі. І завдяки книзі Гюнтера Паулі вони надихатимуть інших на створення власних «синіх» ідей.

На завершення зустрічі президент МІМ-Київ Ірина Тихомирова зауважила, що презентація «Синьої економіки» є важливим кроком в еволюційне майбутнє світу. А Богдан Гаврилишин – засновник та голова Наглядової ради МІМ-Київ – додав, що ця книга стане для нас як викликом так і надією. І те, що її презентація в Україні відбулася у середовищі тих, хто прагне розвиватися та змінювати світ – без сумніву є гарним початком для цих змін.     

Захід відбувся за підтримки міжнародного Фонду «Скорочення ризиків»

(Risk ReductionFoundation).

Фоторепортаж зустрічі можна переглянути тут 

 

 

 

 

 

 

 

 Central and East European Management Development Association (CEEMAN)