Перша зустріч в Майстернях бізнесу. Обговорення теми «З ЧОГО ПОЧАТИ бізнес» 25.11.09

25листопада 2009 року випускники та слухачі МІМ-Київ зібралисьу МІМівському кафе «Адам Сміт» на неформальну зустріч – першу у форматі «Майстерень бізнесу». Магістри/Майстри бізнес-адміністрування обговорювали вічну тему: з чого почати свій бізнес.

Переважну більшість присутніх склали користувачі соціальної мережі МІМ-Київ.  Тому зустріч  «наживо» продовжила завзятуонлайн-дискусію МІМівців про власний бізнес. Спілкування вийшлопо-справжньому неформальним: теплим, активним, багатим на різні, часто протилежні позиції та емоції. На зустрічібули присутні як власники бізнесу, так і ті, хто тільки починає власну справу. Але більше було тих, хто плануєце зробити або почав про це задумуватись, незважаючи на свою в основному успішну кар’єру найманого менеджера. 

У першіж хвилини після знайомства з’ясувалося, що власники бізнесу мають діаметрально протилежні погляди на те, з чого і як потрібнопочинати. А особливо на те, чи варто починати взагалі. Хтось наполягав на обов’язковому для старту комплектіз грошей, клієнтів, проектів, партнерів і перспектив. Хтось  (цей підхід Артем Шевченко назвав «японським») наполягав, що починати потрібно тепер і негайно, і саме з того місця, в якому ти зараз знаходишся – і якщо ти по-справжньому готовий - все інше прийде…

Доволі швидко розкрилася більш актуальна проблема. Тих найуспішніших«найманих» МІМівців насправді хвилює не стільки питання «З чого почати?», скільки його філософський аспект: «Чи потрібно МЕНІ починати? Що я втрачу, почавши «своє»? І чи точно я готовий це втратити…»

Головний загальний висновок: зустрічатись потрібно. Це корисно, цікаво та приємно. Тому що, як відомо, людина – істота соціальна, і по-справжньому розвиваєтьсясаме у  спілкуванні. Обмінюючись думками та досвідом, ми розширюємо власні горизонти; усвідомлюємо свої відкриття, коли розповідаємопро них; ділимося з кимось ідеями й енергією... і, як підсумок, краще розуміємосебе: який я, що мені потрібно в житті і як я можу цього досягти.  

Перша зустріч, на думку учасників, відбулася ізаклала успішний початок«Майстерень бізнесу». Слідкуйте за анонсами та приєднуйтесь!

Фоторепортаж з першої зустрічі

http://my.mim.kiev.ua/photo/albums/masterskie-biznesa-s-chego

 Central and East European Management Development Association (CEEMAN)