В. Банцер: Емоційне вигорання менеджера: чи справді це неминуче?

Емоційне вигорання менеджера: «діагностика та лікування» від МІМ-Київ

8 лютого 2011 року бізнес-школа МІМ-Київ зібрала керівників середньої та вищої ланки на воркшоп «Емоційне вигорання менеджера: чи справді це неминуче?» Тема зустрічі набирає дедалі гострішої актуальності чи не з кожним днем: менеджмент компаній, що переходить з одного стресу в інший, «вигорає» дедалі швидше. В чому полягають причини перманентного стресу/дистресу, як йому протистояти та боротися? Про це учасникам воркшопу розповідав Володимир Банцер, кандидат психологічних наук, викладач МІМ-Київ.

Протягом майстер-класу учасники дізналися про найпоширеніші стресогенні установки, які лежать в основі емоційного вигорання, а також зрозуміли, чому не варто уникати стресу. «Стрес сформував, по-перше, імунну систему людини, а по-друге, - наше уміння спілкуватися з іншими», - зауважив Володимир Банцер. І лише ті стреси, які постійно накопичуються, спричиняють емоційне вигорання, для боротьби з яким слід передусім його…визнати. Подальше «лікування» емоційного вигорання менеджера, за словами спікера воркшопу, зводиться до обговорення проблеми, постійної трансляції своїх бажань та почуттів, перегляду життєвих цінностей і способу життя.

«Емоційне вигорання виникає тоді, коли людина відповідальна за інших людей і не відчуває відповідальності за своє життя», - зазначив Володимир Банцер. І порадив присутнім для підвищення відповідальності за себе ставити реальні цілі, виявляти терпимість до інших і відпочивати ще до того, як втомилися.

Фоторепортаж

Довідка про спікера:

Володимир Банцер, кандидат психологічних наук, організаційний консультант, викладач МІМ-Київ.

 

 Central and East European Management Development Association (CEEMAN)