Ю. Ільіна: Психологія життєвого успіху

1 лютого у Бізнес-школі МІМ-Київ відбувся традиційний воркшоп. Цього разу МІМівці та гості говорили про те, що допомагає нам ставати успішними. В рамках зустрічі спікер – психолог Юнона Ільіна – познайомила учасників з унікальним дослідженням психології успіху. Актуальна тема зібрала в залі аншлаг і засвідчила, що бажанню розвиватись не завадять навіть люті морози.

В ході зустрічі учасники дізнались, що успішність – це міфологізована субстанція. Наука ж визначає 10 базових сфер, в яких людина може реалізувати себе. І успішним є той, хто досягає гарних результатів хоча би у 5 із них. Відповідає за успіх  - вибір! А саме - розумова модель життєвих виборів, яку ми можемо розвивати – «уточнювати».

Під час воркшопу учасники познайомилися з особливостями двох сфер успішності – талантів та фінансів.  Спікер також розповіла, що від  розвитку талантів залежить сфера соціальної реалізації. І аудиторія дізналась про те, які заняття допомагають їх розвивати. Так, завдяки музиці можна розвинути не лише музичний, але й математичний талант. А заняття спортом можуть допомогти дитині стати художником. Ну а той, хто прагне стати успішним управлінцем, може почати з дресирування улюблених домашніх тварин.

До того ж успішним стає той, хто вміє не лише розвивати свої сильні сторони, а й заробляти за допомогою них. При цьому фінансова самореалізація може здійснюватися лише на одному із трьох рівнів. За словами спікера, людей можна умовно поділити на тих, для яких гроші потрібні «для життя»,«для гри» чи «для буття». Перші – заробляють рівно стільки, щоб вистачило для життя, другі – це ті, хто часто йдуть в бізнес. А в руках третіх гроші – лиш інструмент для зміни світу. Бути фінансово успішним – означає правильно визначити власну фінансову модель і ставити цілі, що відповідають їй.

І хоча існує безліч книжок про те, як ставати щасливим та успішним, що таке успіх – кожен визначає самостійно. І якщо одним комфортно бути успішним лише в своєму колі, – іншим потрібен успіх у межах галузі, або навіть цілого світу. На думку пані Ільіної, успіх має різні масштаби, тому й діапазон наших прагнень – такий широкий. А усвідомити до якого з рівнів, моделей чи масштабів успішності ми належимо, – означає просто визначитись, чого насправді ми хочемо. І до якого з «успіхів» прагнемо іти.

Фотографії з зустрічі можна переглянути тут

 Central and East European Management Development Association (CEEMAN)