М. Маковій: Ринок праці фінансистів

HH. Ua в гостях у МІМ-Київ: абетка виживання для фіндиректора.

Фінансовий директор та головний бухгалтер – посади, найбільш непристосовані до посткризового ринку праці. У 2008-2009 роках, коли з компаній масово йшли менеджери середньої ланки,  з фінансистами прощалися в останню чергу і тримали головного бухгалтера у штаті навіть на шкоду бюджету. Сьогодні, коли підходи в економіці змінилися на 90% , а з ними – і левова частка персоналу, пристосувавши до нових умов свій перелік компетенцій, - фінансові директори та бухгалтери залишилися «за бортом» - з докризовими очікуваннями оплати праці, з відсутністю вміння правильно себе продавати роботодавцеві, з мінімумом знань у сфері пошуку роботи.

Марина Маковій, генеральний директор Міжнародного кадрового порталу hh.ua, «підтягнула» знання та навички фінансистів до рівня сьогоднішніх реалій HR-ринку. Зустріч із нею відбулася в рамках воркшопу 9 листопада 2010 року у бізнес-школі МІМ-Київ. Розпочавши свою розповідь із сучасного портрету CFO, Марина підкреслила, що функціонал фінансиста не змінився протягом останніх двох років. Змінилися лише шляхи пошуку персоналу. Тому Марина Маковій порадила фінансистам не зосереджувати всі зусилля виключно на розсиланні резюме, а використовувати також альтернативні засоби виходу на роботодавців: нетворкінг, проходження навчання у компаніях «Великої Четвірки».

Друга частина воркшопу відбулася у форматі «запитання-відповідь». За годину розмови присутні фінансисти дізналися, чому в резюме варто вказувати свій вік, як відстоювати бажану суму оплати праці, та як витримати співбесіду у п’ять етапів. Як це вплине на набуття фінансистами вміння грамотно себе просувати на ринку праці – можна буде побачити зі зміни пропорцій відкритих вакансій до розміщених резюме.

Фоторепортаж

Довідка про спікера:

Марина Маковій, генеральний директор Міжнародного кадрового порталу hh.ua. Має десятирічний досвід роботи в сфері, пов'язаній з управлінням персоналу, як в середині компанії, так і в рекрутинговому агентстві. З 2005 року - партнер і генеральний директор компанії HeadHunter:: Україна (HH.UA) (частина Групи компаній HeadHunter), Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

 

 Central and East European Management Development Association (CEEMAN)