Поради О. Долгіх щодо боротьби за таланти

За численими проханнями ми наводимо деякі з порад Олексія Долгіх

Що можуть зробити менеджери, аби покращити якість підбору своїх співробітників?

На думку спікера, саме менеджер має взяти на себе відповідальність за пошук кандидата, бо лише керівник може знати, яка людина потрібна його команді та яким параметрам вона має відповідати. Тож ключ до якісного підбору співробітників – у тісній співпраці менеджера та HR-а компанії: у визначенні чітких критеріїв та стандартизації процесу оцінювання кандидатів. 

Якою є головна помилка при пошуці талантів?

Вона виникає вже на першому етапі – при написанні вимог до кандидата. Більшість вакансій містять у собі такий перелік: «наявність вищої освіти, вік – 30-35 р., досвід роботи – не менше 3-х років, знання ПК тощо». Але такі характеристики розраховані саме на «середняків». Інша крайність – завищені вимоги до кандидата («розглядаємо тільки лауреатів «Нобелівської премії»). В обох випадках поява справжнього таланта на співбесіді в таких компаніях – щаслива випадковість.

Як збільшити кількість талановитих кандидатів на вході до «воронки відбору»?

З досвіду спікера, сьогодні одним з ефективних способів пошуку є рекомендації власних співробітників. Останні, до речі, не лише економлять час та кошти, але й водночас рекламують компанію, адже запрошення від лояльного співробітника викликає більше довіри у кандидатів.

Поради від спікера:

  • Справжній талант може знайти лише той, хто і сам є талановитим.
  • Не довіряйте першому враженню під час інтерв’ю. Обов’язково контролюйте його. Перше враження від спілкування з людиною та її продуктивність – нічим не повязані речі. Запишіть своє перше враження від кандидата, а через 30-40 хв. розмови знову оцініть його. Це допоможе бути неупередженим. 
  • Щоб перевірити продуктивність кандидата – питайте про конкретні приклади та результати роботи. Адже інтерв’ю – це в першу чергу збір фактів.
  • Пам’ятайте, що мета співбесіди – не лише відбір, але й залучення талантів.
  • І рішення про співпрацю приймаєте не лише Ви, а і кандидат. А враження, яке Ви і Ваша компанія залишите у нього післе першої зустрічі, суттєво вплине на його рішення.   
  • Не лінуйтеся перевіряти рекомендації, адже саме вони допомагають скласти достовірний та повни опис «портрету» кандидата.

 Central and East European Management Development Association (CEEMAN)