В. Банцер: Радість успіху і страх його досягнення у бізнесі та поза ним

У МІМ-Київ відбувся воркшоп щодо успіху та страху його досягнення  

27 березня в Бізнес-школі МІМ-Київ пройшов черговий воркшоп. Цього разу МІМівці та гості слухали про успіх та пов’язані з ним страхи. Розкривав тему Володимир Банцер, викладач МІМ-Київ, тренер та організаційний консультант.

У ході воркшопу учасники дізналися, які визначення має успіх, які емоції його супроводжують та чому нам так важко отримати та втримувати відчуття радості від нього. 

На думку спікера, вже перший крок на шляху до успіху приносить порцію негативу. Адже, щоб ставати успішним, потрібно вчитися приймати незвичні рішення в нових умовах. А це спричиняє появу нових нейронних зв’язків, і як результат – фізіологічний дискомфорт.

Ще одним емоційним бар’єром для успішності можуть стати внутрішні страхи. Наприклад, «комплекс Іони» – страх нести відповідальність за себе у новій якості, що провокує втечу від власної місії, від можливості ставати кращим. Чи «синдром самозванця» – відчуття, що успіх – не чесна заслуга, а випадкова удача, яка вмить може луснути, як повітряна кулька.

За словами спікера, у бізнес-сфері страхи взагалі стали частиною корпоративної культури. Серед списку типових організаційних страхів: боязнь зробити помилку, не отримати підвищення, вплутатись в інтригу, опинитись «на вулиці» тощо. Для керівника ж найголовнішою є загроза, що про його страх можуть дізнатись підлеглі. При цьому успішний чоловік у сучасному бізнесі приречений до постійної підтримки висоти статусу. А для жінки радість від професійного успіху залежить від того, наскільки успішно вона подолає внутрішній конфлікт між бізнесом і піклуванням про сім’ю.  

Та головна загроза для отримання радості від успіху – наші «неправильні» очікування. За словами Володимира Банцера, успіх – це момент, коли ми опиняємося на вершині досягнення. Але прагнучи до неї, ми забуваємо, що це – лише точка, а не тривалий процес. І саме очікування довгої радості від успіху стають головною причиною наших розчарувань.

Та попри всі страхи, відчуття успіху лишатиметься тим, до чого ми всі прагнемо. Тож наприкінці зустрічі спікер порадив шукати та розвивати свої сильні сторони – адже впевненість у них робить нас сміливими та відкритими до нових досягнень. І частіше помічати та хвалити себе за свої малі та великі здобутки. А ще – «посміхатися» власним страхам, бо ж подолати їх – це також успіх. 

Фоторепортаж зустрічі

Відгуки

Аліна Бодаєва, випускниця МІМ-Київ (MBA 2012):

«Страх успіху – хіба можна поєднати ці слова в єдину фразу? Як виявилося,так. Пан Володимир надзвичайно влучно зміг сформулювати купу думок з приводу успіху в одне чітке поняття: «успіх це точка».

Раніше не задумувалася, та тепер можу сказати, що успіх – це «відправна точка» для подальшого розвитку і формування нової мети. Досягнувши чогось, відчуваєш надзвичайне піднесення та адреналін і думаєш: «ось він – успіх». Але це – миттєвість і розтягнути її неможливо. Тож треба рухатись далі.

У вдалих прикладах пана Володимира, був чіткий «меседж»: багато хто просто боїться успіху! Люди просто тікають від нього, бояться бути невизнаними, розкритикованими.

Але ж успіх це в першу чергу самоствердження!

Думаю, що в стінах МІМу дуже мало тих, хто стикається з подібними страхами. Та всі ми так чи інакше живемо у соціумі, тому було дуже корисно почути про успіх із зовсім іншої точки зору. Особисто для мене воркшоп був досить прикладним. Ще раз дякую за цікавий виклад теми».

Юлія Четвертак, випускниця МІМ-Київ (MBA 2012): 

«Наша МИМовская группа совсем недавно закончила учебу. И в МИМ я пришла второй раз после вручения дипломов. Грустно, что мы теперь не студенты. Но очень порадовало, что 6 человек с нашей группы пришли на мастер-класс Банцера. И тот факт, что мы теперь – часть МИМовского сообщества выпускников. 

По поводу воркшопа могу сказать, что моя любовь к любимому преподавателю мешает находить недостатки и не дает права не получить удовольствия от встречи. Но тема волновала всех присутствующих. Кто не хочет сказать о себе: «Да! Я – успешен»?! Но это одновременно и страшно… По этому поводу очень полезным было увидеть фрагмент из фильма «Король говорит» с важными комментариями В. Банцера.

Я поняла, что не всегда богатство = успех = удовольствие. И что успех – это только точка, и что страхи – неизменные спутники на пути к успеху. И быть постоянно успешным – невозможно. Потому что на самом деле жизнь состоит из длинной цепочки: цель – достижение – цель …

Также я узнала, что существует «комплекс Ионы» и «синдром самозванца». Поразило, что 2 из 5 успешных американцев свои достижения считают простым везеньем... А какие же мы разные с мужчинами в оценке своих личностных качеств, которые приводят к успеху! Воркшоп о многом заставил подумать. 

Встречи с Ю.Ильиной и В. Банцером – хорошее начало года. Тема успеха – важная и бесконечная. Спасибо лектору и организаторам»

Станіслава Стефановська, гість:

«Прекрасный, полезный и отразившийся в каждой клеточке тела вечер. Большое спасибо спикеру». 

Костянтин Шеліпов, випускник МІМ-Київ (MBA 2012):           

«Дякую спікеру за час та бажання ділитись знаннями. Черговий удар по нашому незнанню... Було дійсно файно. Тепер будемо долати комплекс Іони».

Олена Піскун, випускниця МІМ-Київ (MBА 2007):

«Отдельное спасибо спикеру за определение счастья. А тема лекции оказалась более чем актуальной: за 5 минут до того, как выехать в МИМ, узнала достаточно тревожную для меня новость. Обо многом думала, пока слушала, и много поняла».

                                                                                                                                       

 

 

 

 Central and East European Management Development Association (CEEMAN)