Т. Василишина. Як провести ефективну нараду. Методи групової фасилітації у менеджменті

28 жовтня, вівторок, 19:00

Нерідко звичайна нарада виглядає так: бездіяльні учасники або, навпаки, агресивні та не конструктивні, які нападають та звинувачують один одного. Часто ми спостерігаємо, як продажники та закупники, бухгалтерія та маркетинг, логістика та виробництво, працюючи в одній компанії над одним завданням, ідуть у різних напрямках і розумні люди не завжди приймають розумні рішення. У підсумку - загальне невдоволення процесом і нульовим результатом зустрічі.

Щоб уникнути подібного, потрібно вміти

  • Стимулювати людей висловлювати свою думку й давати їм для цього рівні можливості
  • Фіксувати всі виникаючі ідеї
  • Постійно тримати ситуацію під контролем
  • Відхиляти непотрібні "гілки" обговорення
  • Стежити, щоб учасники самі, без тиску із чиєї- або сторони, вибрали краще рішення

Фахівець, що вміє робити це й ще багато чого іншого, називається фасилітатор. Ця роль дуже не проста, особливо коли учасників багато або питання, що обговорюються, заплутані та неоднозначні. Керівникам постійно  доводиться проводити наради. Для підвищення їхньої ефективности йому необхідно стати на час фасилітатором.

Методи фасилітации вже давно застосовуються в менеджменті. Вони побудовані на таких важливі для менеджменту принципах, як участь, командна робота, творчість і т.д. Але головний принцип, що застосовується у фасилітации - розширення можливостей і прав співробітників, що дозволяє досягти максимального рівня залученості до роботи.

На майстер- класі будуть розглянуті методи групової фасилітации у менеджменті, а один з методів, що використовуються найчастіше - використовуваний методів - "Семінар з досягнення загального рішення", буде відпрацьований учасниками на практиці.

Ви навчитеся проводити продуктивні й творчі наради.

Число учасників обмежене - 40 особами.

Пріорітет буде надано директорам, менеджерам з персоналу, функціональним керівникам. 

Довідка

Про Таісію Василишину

Власник та генеральний директор консалтингової компанії "ТОП Академія". Консультант з управління, кандидат психологічних наук, коуч, бізнес- тренер, професор відділення "Сучасні технології управління" Української технологічної академії. Викладає декілька курсів на програмах МІМ-Київ.

 Central and East European Management Development Association (CEEMAN)