Юрій Одинокий у МІМ-Київ: Найголовніше – доносити власне світло до тих, хто готовий його відчути

17 квітня у Бізнес-школі МІМ-Київ відбулася зустріч у форматі «Життя – не тільки бізнес». Спікером став відомий театральний режисер – Юрій Одинокий. 

Зустріч пройшла в форматі яскравого живого діалогу. МІМівці та гості обговорювали з режисером складні та водночас близькі кожному поняття буття, творчості, краси, покликання та успіху.

У світі сучасного українського мистецтва пан Одинокий є фігурою відомою. Та слава для режисера – явище другорядне. На думку спікера, вона стає випробуванням, подолати яке може лиш той, хто не бачить у ній самоціль. Бо, зрештою, в житті є багато важливіших речей. І саме розуміння цього рятує від марнославства.

За словами спікера, справжнім щастям є постійний пошук себе та відчуття захопленості від справи, яку робиш. Для нього митець – подібний творцю. Він також створює світ, який дарує людям переживання. Тож головною ціллю стає не слава, а прагнення наблизитись до божественної краси.

Юрій Одинокий також розповів учасникам про власний «управлінський» досвід. Адже в певному сенсі режисер – теж управлінець. Він має справу з організацією артистів.  Зазвичай - це люди творчі,тож у керівника є нелегке завдання знайти підхід до кожного з них. На думку пана Одинокого, головним стилем управління тут стає імпровізація, де кожного артиста потрібно відчути серцем. Також на режисерові лежить величезна відповідальність – бо кожне неправильно сказане слово породить неправильну гру актора.

У ході зустрічі учасники також почули про те, що для вистави означає бути «своєчасною». На думку пана Одинокого, режисер – це провідник, через який проходить сучасний потік буття. А справжній театр у всі часи має приносити глядачу катарсис. Тому головне завдання режисера – донести через акторів долі персонажів та відкрити залу частинку людської душі, яку він осягнув. Глядач в свою чергу має відчути цей потік буття та вийти із  театру з новим досвідом та поштовхом до самоусвідомлення.

Шекспір колись написав, що «світ – це театр, а люди в ньому – актори». Та для Юрія Одинокого, що живе театром, люди – це точки буття Бога. І єдине, що є важливим для кожного з нас – це переживання потоку буття та постійний пошук свого шляху. Щоб, знайшовши його, доносити власне світло до тих, хто готовий його відчути.

Фоторепортаж із зустрічі

 Central and East European Management Development Association (CEEMAN)